Δημοσιεύτηκε στις 25 Απριλίου 2017
Η βόλτα μας, ένα βραδάκι Τετάρτης στη Μαρίνα Λεμεσού και στο απαστράπτον Παλιό Λιμάνι Λεμεσού, είχε αίσιο γαστρονομικό τέλος στο καθαρά κυπριακής φιλοσοφίας εστιατόριο ‘Το Κυπριακόν’.
Η υποδοχή από το προσωπικό, ζεστή και φιλόξενη, με μας να βάζουμε τους πρώτους μας πόντους στα όμορφα διακοσμητικά ‘παιχνίδια’ των interior designers που πάντρεψαν επιτυχώς την new age αισθητική, με τις κυπριακές, παραδοσιακές, καταβολές της, προβάλλοντας με μαεστρία τις φοινιώτικες καρέκλες, τα λευκαρίτικα και όχι μόνο υφάσματα, τα ψάθινα φωτιστικά και τα πανέμορφα πήλινα αγγεία. Το τραπέζι μας στον πρώτο όροφο της ταβέρνας, χαιρόταν την απρόσκοπτη θέας της by the Marina περιοχής, των ελλιμενισμένων γιοτ, αλλά και τη ζεστασιά των επιτοίχιων θερμάστρων που μας έκαναν ασυναίσθητα να ξεχάσουμε ότι εστιαζόμασταν μέσα στο καταχείμωνο σε ένα ημιεξωτερικό χώρο.
Η βιτρίνα της εισόδου με τα κυπριακά λουκάνικα, τους παστουρμάδες και τις λούντζες, αλλά και η open plan κουζίνα στην πρόσοψη του εστιατορίου, μας προϊδέασαν για τις επικείμενες γεύσεις, οι οποίες συγκεκριμενοποιήθηκαν όταν πήραμε ανά χείρας το -για όλα τα βαλάντια- καλοφτιαγμένο εδεσματολόγιο. Platter με κυπριακά αλλαντικά και τυριά, ορεκτικά, σαλάτες, μεζεκλίκια και κυρίως πιάτα που ξεθάφτηκαν από παλιά κυπριακά συνταγολόγια από διάφορες περιοχές του νησιού, αλλά και τρεις προτάσεις για μεζέ, αποτελούν τη γαστριμαργική ραχοκοκαλιά του μενού.
‘Ο μεζές του Μουχτάρη’ (€21) με τα 22 πιάτα μας κέντρισε το ενδιαφέρον από την πρώτη στιγμή, με τα ευγενέστατα γκαρσόνια να ανοίγουν αμέσως την όρεξή μας με κυπριακή σαλάτα με φέτα, δροσερό ταλατούρι, πραγματικά υπέροχο ταχίνι και χούμους και μοναδική ίσως ανά το παγκύπριο αλοιφή λουβιών.
Το Cabernet Sauvignon του 2013, από το οινοποιείο Χατζηαντωνά, παρμένο από την εξαίρετη, νοτισμένη με αρχαίες ποικιλίες κυπριακών οίνων, λίστα, ξεπέρασε κάθε οινική μας προσδοκία, χαρίζοντάς μας μέσω της τανικής, βελούδινής του ισορροπίας, υπέροχα παντρέματα με το σχοινό-ευλογημένο λουκάνικο και παστουρμά σχάρας, το χαλούμι και τα δύο ειδών μανιτάρια που ακολούθησαν.
Η συνέχεια γράφτηκε με τριλογία κεφτέδων (κρεατοκεφτές με συνοδεία πλιγουριού, χαλουμοκεφτές, χορτοκεφτές) αλλά και με ορθά ψημένες ραβιόλες που κολυμπούσαν, καπελωμένες με σπανάκι, σε σκουρόχρωμο ζωμό λαχανικών. Οι στρουμπουλές σεφταλιές, τα από μπούτι κοτόπουλου, σουβλάκια και τα μαριναρισμένα χοιρινά σουβλάκια μπήκαν κι αυτά στα δοκιμαστικά μας πιάτα, τα οποία επαναγέμισαν με μια κουταλιά από πειραγμένα μακαρόνια του φούρνου, σερβιρισμένα σε ατομικό μπολάκι, αλλά και με υπέροχο λευκαρίτικο τταβά με διακριτικό αρνάκι και κύμινο. Οι κριτσανιστοί λουκουμάδες που εξαφανίστηκαν γοργά από το τραπέζι της διπλανής μας παρέας, ώθησαν κι εμάς να τους ζητήσουμε (έξτρα χρέωση) επιβεβαιώνοντας από την πρώτη μπουκιά τις εξαρτησιογόνες τους ιδιότητες. Το πιατάκι με τα περιποιημένα, κομμένα φρούτα έκλεισε δροσερά και αρωματικά την όμορφη γαστρονομική περιήγηση στην κυπριακή, αγγιγμένη με διακριτικό twist, κουζίνα του ‘Κυπριακόν’.
Σχετικά
![](/wagtail-images-serve/2JLUZ7lmPCz73GeTztq5fib0ICg=/107367/fill-450x330/PPL00029_ocVxjko.jpg)
Γιατί όλος ο πλανήτης αγαπάει το σούσι κύριε Matsuhisa; (Βίντεο)
Συναντήσαμε στη Λεμεσό τον θρυλικό Ιάπωνα σεφ Nobu Matsuhisa που έμαθε στον δυτικό κόσμο να τρώει σούσι
![](/wagtail-images-serve/yNItWt4bOVSd1EnguhscpasFdQQ=/107173/fill-450x330/4S5A0148.jpg)
To δημοφιλές στέκι του Πρωταρά που σερβίρει πάνω από 100 διαφορετικά είδη μπίρας
Ένα μικρός ναός της μπίρας που θα μας δροσίσει και φέτος το καλοκαίρι
![](/wagtail-images-serve/QaXKLeq8LbbPgMBLaYYbbeirm3Y=/107321/fill-450x330/Blog-Designs-12.webp)
Αυτά είναι τα 12 πιο δημοφιλή ελληνικά πιάτα
Ο παγκόσμιος γαστρονομικός οδηγός Taste Altas ξεχώρισε τα 12 πιο δημοφιλή ελληνικά πιάτα
![](/wagtail-images-serve/wyw0qYvbBeMhIZb07jlbosRdtKY=/106876/fill-450x330/processed-1A4A8889-F382-49FF-B027-FDFDBED2D7CD.jpeg)
Για ψάρι, πάμε σε ένα μαγευτικό "Ακρογιάλι" στον Πρωταρά
Ψαροφαγία με θέα τη θάλασσα, πλάι στο κύμα σε ένα μαγευτικό τοπίο ιδανικό για χαλάρωση
![](/wagtail-images-serve/NWX6QUzhEsW0i--3kt8LWuLajCE=/107193/fill-450x330/FotoJet_5_iEjkBlD.jpg)
Το εξωτικό all-day στέκι του Πρωταρά στη λίστα με τους κορυφαίους θερινούς προορισμούς μας
Ένας hot προορισμός που ποντάρει στη μαγευτική του θέα, τις μουσικές, τα κοκτέιλ και τη γαστρονομία του
![](/wagtail-images-serve/0qqPJIw1Vw5BcHvbFJiEXzWerRI=/107233/fill-450x330/FotoJet_7_1Paj4iZ.jpg)
Πού να φας λαχταριστά σικελικά καννόλι στη Λευκωσία
Τα ιταλικά αρτοσκευάσματα-κόλαση γεμιστά με γλυκιά, κρεμώδη γέμιση που θα λατρέψεις
![](/wagtail-images-serve/HTwOXGw419rvajrobFKxn7PVZyQ=/107223/fill-450x330/53._NUBILA-2.jpg)
Οι δύο must ταράτσες του καλοκαιριού στον Πρωταρά
Με θέα το απέραντο γαλάζιο και υπέροχο φαγητό
![](/wagtail-images-serve/1k_aPisPmQlIndavOQH2XGwkSPc=/107216/fill-450x330/BANNER2.jpg)
Καλοκαιρινά κρασιά: Τη δροσιά τους να 'χεις!
Τώρα είναι ο καιρός να επιλέξουμε λευκά κρασιά από γηγενείς ποικιλίες
![](/wagtail-images-serve/7Z7FD3KKvIiOMwbZj-jjdiop3qQ=/107161/fill-450x330/FotoJet_4_ZhYrYGC.jpg)
Πάμε για κυπριακό μπούκωμα κάτω από τα πεύκα, σε ένα νέο, δροσερό χώρο στα ορεινά
Ο μεσιέ Θουπί μας περιμένει για brunch στην αυλή του τον Αύγουστο
![](/wagtail-images-serve/mRzdhBryP74CQk-CtF72APrT32U=/107119/fill-450x330/FotoJet_2_Koa9GS2.jpg)
Ένα νέο εστιατόριο μόλις άνοιξε στα γραφικά σοκάκια του παλιού Καϊμακλίου
Μία νέα, υποσχόμενη, άφιξη με κυπριακή κουζίνα στην πρωτεύουσα
![](/wagtail-images-serve/PJCrqreJkE3seI9yC7rj27d9PiU=/107089/fill-450x330/FotoJet_R5pEXd9.jpg)
Νέο μπραντσάδικο στο χωριό, σερβίρει κυπριακό μπούκκωμα σε μία γραφική πλατεία
Μία καλή αφορμή για εξόρμηση και γνωριμία με ένα ιστορικό χωριό του τόπου μας
![](/wagtail-images-serve/Vca2PJqn_Pj1iNNhXsJEw5Fh1oM=/107075/fill-450x330/greek-inspired-fresh-artichokes-with-barley-and-tomatoes.jpg)
Eλληνικό φαγητό βρίσκεται ανάμεσα στα 10 χειρότερα του κόσμου
Το TasteAtlas έκανε τη σχετική έρευνα σε όλο τον κόσμο και αποκάλυψε τα χειρότερα φαγητά του κόσμου