Δημοσιεύτηκε στις 11 Νοεμβρίου 2019
Η Παραμυθούπολη Χριστουγέννων επιστρέφει και φέτος για να μας βάλει από νωρίς στο πνεύμα των γιορτών.
Στο χώρο λοιπόν όπου στήθηκε και τις δύο προηγούμενες χρονιές, δηλαδή στη διασταύρωση των Λεωφόρων Ιωσήφ Χατζηιωσήφ και Τροόδους (Φώτα Ορφανίδη), στον ίδιο χώρο και φέτος για δύο περίπου μήνες, από τις 15 Νοεμβρίου μέχρι τις 12 Ιανουαρίου 2020, το Parko Paliatso της Αγίας Νάπας θα στήσει τα παιχνίδια του, για να μας προσφέρει ξεχωριστές στιγμές.
Αυτό που αλλάζει φέτος στην Παραμυθούπολη είναι ο διάκοσμος, ο οποίος φέτος θα είναι πιο πλούσιος και λαμπερός, και η ατμόσφαιρα... που θα σε παραπέμπει σε ένα μαγευτικό χριστουγεννιάτικο χωριό, με σπιτάκι που θα σερβίρουν λιχουδιές, πολλά παιχνίδια και τον Άγιο Βασίλη που θα καταφθάσει από το μακρινό Ροβανιέμι της Φινλανδίας.
Και φυσικά, φέτος, πέρα από τα παιχνίδια (καρουζέλ, παγοδρόμιο, τρενάκι του τρόμου, formula one booster και άλλα) που θα διασκεδάζουν μικρούς και μεγάλους, θα υπάρχει και καλλιτεχνικό πρόγραμμα που θα περιλαμβάνει συναυλίες με γνωστούς Ελλαδίτες και Κύπριους καλλιτέχνες.
Συγκεκριμένα φέτος στη σκηνή θα ανέβουν η Ελένη Φουρέιρα, την Παρασκευή 22 Νοεμβρίου, οπότε η Παραμυθούπολη θα ανοίξει κι επίσημα τις πόρτες της (στα εγκαίνια), ο Μιχάλης Χατζηγιάννης, στις 23 Δεκεμβρίου και ο Γιώργος Τσαλίκης στις 3 Ιανουαρίου.
Όλες οι συναυλίες αρχίζουν στις 20.00 και η είσοδος θα είναι ελεύθερη.
Δες ΕΔΩ ολόκληρο το πρόγραμμα.
Σχετικά
![](/wagtail-images-serve/R_OC30ovK0fmZDSEH_kaBFrRuZ0=/33789/fill-450x330/38922-sitesdefaultfiles74602139_10221679043264026_6836647814135545856_n.jpg)
Το νέο cool στέκι στο κέντρο της Λευκωσίας, σερβίρει μοσχομυριστό καφέ!
Πρώτη ματιά στο Swimming Birds: το cool στέκι στο κέντρο της πόλης που μυρίζει καφέ!
![](/wagtail-images-serve/oL0onxy-Hhl1qI3_cyi4NRP_ZAs=/33805/fill-450x330/38906-sitesdefaultfilesfacebook_post_1200x900.jpg)
Cyprus Eating Awards: Θέλεις να ζήσεις αυτή τη μοναδική γαστρονομική εμπειρία;
To Check In Cyprus σού δίνει τη μοναδική ευκαιρία να παρευρεθείς στα φετινά Cyprus Eating Awards
![](/wagtail-images-serve/PAQrl3sw7IBhHyCkSPQDdP4dU4k=/33831/fill-450x330/38839-sitesdefaultfileschristmas-market-1864241_960_720_0.jpg)
Έρχεται ένα γιορτινό πάρκο για μικρούς και μεγάλους, με μουσική, συναυλίες και παιχνίδια
Διασκεδάζουμε και φέτος μαζί και υποδεχόμαστε τα Χριστούγεννα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο