Δημοσιεύτηκε στις 13 Αυγούστου 2020
Σε συνεργασία με το φιλανθρωπικό σωματείο «Αγκαλιάζω με αγάπη», η Μαρίνα Λεμεσού συνεισφέρει με το δικό της τρόπο στον αγώνα που καταβάλλεται για την αντιμετώπιση των σοβαρών συνεπειών που δημιούργησε η φονική έκρηξη στον Λίβανο. Το Πολιτιστικό Κέντρο ΤΡΑΚΑΣΟΛ έχει παραχωρηθεί αφιλοκερδώς στη διάθεση του σωματείου για τη συλλογή ειδών πρώτης ανάγκης και η Μαρίνα Λεμεσού καλεί όλο τον κόσμο να ανταποκριθεί στη σημαντική αυτή προσπάθεια που καταβάλλεται.
Αποτελώντας το μοναδικό σημείο συλλογής αντικειμένων από το σωματείο «Αγκαλιάζω με αγάπη» στην πόλη της Λεμεσού, το Πολιτιστικό Κέντρο ΤΡΑΚΑΣΟΛ θα είναι ανοιχτό προς το κοινό καθημερινά από τις 8:00 το πρωί μέχρι τις 20:00 το βράδυ, με σκοπό τη συλλογή διαφόρων αγαθών, τα οποία θα σταλούν στη γειτονική χώρα του Λιβάνου για ανθρωπιστική στήριξη. Εθελοντές του φιλανθρωπικού σωματείου θα βρίσκονται στον χώρο για την παραλαβή διαφόρων ειδών, συμπεριλαμβανομένου ξηράς τροφής μακράς διαρκείας, φαρμάκων, προστατευτικών γαντιών και μασκών, αντισηπτικών, ρουχισμού και λευκών ειδών όπως σεντόνια, κουβέρτες κ.α. Τη μεταφορά και την παράδοση των συλλεχθέντων αντικειμένων έχει αναλάβει το ίδιο το σωματείο, ενώ αντιπρόσωπός του στον Λίβανο θα αναλάβει την παραλαβή και τη μεταφορά τους στην πόλη.
Αποδεικνύοντας έμπρακτα τον ανθρωποκεντρικό χαρακτήρα της εταιρείας, η Μαρίνα Λεμεσού θεωρεί καθήκον της να συνεισφέρει με το δικό της τρόπο σε αυτή τη συλλογική προσπάθεια. Όπως ανέφερε χαρακτηριστικά ο Γενικός Διευθυντής της Μαρίνας Λεμεσου, κ. Νικηφόρος Παμπακάς, «ως Μαρίνα Λεμεσού, θεωρούμε καθήκον μας να ανταποκριθούμε σε αυτό το κάλεσμα βοηθείας προς τη γειτονική χώρα του Λιβάνου, και αυτή ήταν μια απόφαση που είχε παρθεί χωρίς δεύτερη σκέψη».
Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να επικοινωνήσετε με το φιλανθρωπικό σωματείο «Αγκαλιάζω με αγάπη» στο +357 96 935 597 ή να επισκεφτείτε την επίσημη σελίδα του σωματείου στο Facebook: https://bit.ly/30MsVy6
Σχετικά
![](/wagtail-images-serve/fgZiehiRbZJZmpAPiE5Dj0ScBZU=/107396/fill-450x330/Pic5.jpg)
KING OF KITE 2024: Το πιο συναρπαστικό θαλάσσιο γεγονός του καλοκαιριού έρχεται για να καθηλώσει
Για 11η χρονιά διοργανώνεται το κυπριακό πρωτάθλημα αετοσανίδας
![](/wagtail-images-serve/ltH0GO8jD2CtqbcGqW7ph1fxU9s=/107366/fill-450x330/anna-demianenko-X912jiy57JU-unsplash_1.jpg)
36 υπέροχα πράγματα για να κάνεις το σαββατοκύριακο στην Κύπρο
Μια ποικιλία από φεστιβάλ, θέατρο, μουσική, τέχνες και θερινό κινηματογράφο
![](/wagtail-images-serve/YPtIpWAXLFYHALvYZ6-acFn_Znc=/107306/fill-450x330/padel_2.png)
Padel: 10 χώροι για να μάθεις τη νέα αθλητική τάση που σαρώνει και στην Κύπρο
Ένα από τα νέα αναπτυσσόμενα αθλήματα παγκοσμίως κατακτά και το νησί μας
![](/wagtail-images-serve/bf3FEc7vgMYJ_SgsRvtZumz1WEk=/107207/fill-450x330/AGI_1345-1.jpg)
Στο χωριό Λεμύθου το φετινό καλοκαίρι θα είναι ξεχωριστό
Τόμπολα, παζαράκι, περπάτημα, διαγωνισμοί, μουσική και άλλα πολλά, κάτω από τη δροσιά των δέντρων
![](/wagtail-images-serve/Pnw5JjKZuZTkLsqlPc_MI1x0zA0=/107205/fill-450x330/open_air.png)
Θερινό σινεμά με κρασί σε παραλία κάτω από τα αστέρια
Μια μαγική βραδιά με καλοκαιρινή διάθεση, κρασί και ταινία
![](/wagtail-images-serve/Fy8lNV7qAvu5ZZm765gdPrDqAqE=/107190/fill-450x330/saranti.2e16d0ba.fill-1375x729.jpg)
Καλοκαιρινό πρόγραμμα ετοίμασαν τα χωριά Σαράντι και Λαγουδερά
Μονοήμερες εκδρομές σε δύο όμορφα χωριά της Κύπρου
![](/wagtail-images-serve/qG5-bk-3cW_38_3ExhE9cJN1A4s=/107182/fill-450x330/DRAMA_QUEEN_1.jpg)
«DRAMA QUEEN!»: Έρχεται το πρώτο stand-up cabaret show στην Κύπρο!
Με 150 μοναδικά κοστούμια, 16 εξαιρετικούς χορευτές υπό την καθοδήγηση του ταλαντούχου χορογράφου Konstantin Koval
![](/wagtail-images-serve/NnoYqYyruyOyXB0RdgylFSE2o_M=/107179/fill-450x330/130604130_3870523379647388_8721428123600485005_n.jpg)
Η Αθηένου διοργανώνει "Αυγουστιάτικες αποδράσεις" στο δημοτικό μουσείο
Δες αναλυτικά το πρόγραμμα
![](/wagtail-images-serve/VQtIPB1CxP8BowWk7uSSpTVFaOw=/107168/fill-450x330/198323e9b4679eb3aba927753d9379b4_XL.jpg)
Ο Πεδουλάς ετοίμασε ένα πλούσιο πρόγραμμα για το καλοκαίρι
Με τόμπολα, θερινό σινεμά και ρεμπέτικη βραδιά
![](/wagtail-images-serve/-nAliNXK3QtYt7ZXvxMlLqdXwqA=/107117/fill-450x330/418235338_819111720022969_3147851241082126385_n.jpg)
Μια νόστιμη συνεργασία έρχεται στην παλιά Λευκωσία
Ένα event με ψαγμένα σάντουιτς, μπίρες και κρασί
![](/wagtail-images-serve/7rdgy-E3Cq7fBwCqD8inTNv2ml4=/107092/fill-450x330/stand_up_comedy_show.png)
"The Stantar Suspects": Μια βραδιά γέλιου με αγαπημένους κωμικούς
Πάμε σε ένα ακόμη stand up comedy show τον Αύγουστο
![](/wagtail-images-serve/OfP966cVLT3fj4oPlPiS4zJ0aSI=/107061/fill-450x330/kalathia_amorgos01.jpg)
Αγαπημένη τραγουδίστρια θα βρεθεί στο 11ο Φεστιβάλ Καλαθοπλεκτικής και Παραδοσιακής Κουλτούρας
Πάμε για να φτιάξουμε καλάθια και να κεραστούμε παλουζέ