Δημοσιεύτηκε στις 08 Σεπτεμβρίου 2020
Χάρη στην εμπειρία του "Il Boccon Divino" στον Πρωταρά, το νέο εστιατόριο της Λευκωσίας "Interno 3" σερβίρει αποκλειστικά και μόνο πιάτα και κρασιά υψηλής ποιότητας.
Εξάλλου, εδώ θα σε υποδεχθούν οι Ιταλοί ιδιοκτήτες, ο δημιουργικός σεφ και όλο το προσωπικό και θα σου προσφέρουν ανώτερης ποιότητας υπηρεσίες και απαράμιλλη φιλοξενία, σε ένα χώρο με παραδοσιακή ατμόσφαιρα ζεστασιάς και θετικότητας.
Την κουζίνα του Interno 3 διευθύνει ο διάσημος σεφ, Nicolò Di Puma, ο οποίος με ιταλική δεξιότητα και στυλ, προετοιμάζει κάθε πιάτο βασισμένο σε παραδοσιακές συνταγές και ποιοτικά προϊόντα, πετυχαίνοντας την τέλεια έκρηξη γεύσεων και αρωμάτων.
Όσο δε για το χώρο, πρόκειται για ένα υπέροχο εστιατόριο το οποίο επιμελήθηκε από την αρχή η εξειδικευμένη interior designer Αννίτας Παπαμιχαήλ… Εδώ όλα δημιουργήθηκαν για να σου χαρίσουν την απόλυτη εμπειρία εξόδου: από τον φωτισμό και τη μουσική μέχρι και το προσωπικό, όλα συμβάλλουν στο να περάσεις ευχάριστα κάθε στιγμή της ημέρας.
Οι γεύσεις δε θα σε μυήσουν στην ιταλική μαγειρική κουλτούρα την οποία θα εκτιμήσεις ακόμα περισσότερο. Άλλωστε η Ιταλία έχει προσφέρει πολλά στην παγκόσμια γευστική κουλτούρα και εδώ αυτό αποδεικνύεται περίτρανα!
Τα κρασιά και άλλα επιλεγμένα προϊόντα τα οποία εισάγονται απευθείας από την Ιταλία, σμίγουν και συνοδεύονται από τόσα φρέσκα προϊόντα που προσφέρει η Κύπρος σε αφθονία δημιουργώντας ένα άριστο αποτέλεσμα!
Φρέσκες σαλάτες, πλούσιες πιατέλες με αλλαντικά και τυριά, μεγάλη ποικιλία από "primi piatti", μπριζόλες Φλωρεντίας, πιάτα ημέρας (ανάλογα με το καθημερινό φρέσκο ψάρι που διατίθεται) είναι μερικές από τις προτάσεις που θα βρεις στο "INTERNO 3 ".
Το Interno 3 είναι ιδανικό για σημαντικές επαγγελματικές συναντήσεις και ραντεβού, χάρη στο κλασάτο στυλ, την ήσυχη ατμόσφαιρά του, την εξαιρετική αισθητική, την αίσθηση ασφάλειας και την πολυτέλεια, συνδυασμένα βέβαια όλα αυτά με εμπειρίες υψηλής γαστρονομικής απόλαυσης και εξαιρετικές υπηρεσίες.
Από την άλλη, ο μοντέρνος και δυναμικός χαρακτήρας του, το καθιστούν ιδανικό και για απογευματινές, χαλαρές συναντήσεις με την παρέα, για ένα after-hour aperitivo, το οποίο οι Ιταλοί αντιμετωπίζουν σαν ιεροτελεστία και –για τους περισσότερους- είναι η ωραιότερη ώρα της ημέρας. Οι 2 εξειδικευμένοι μπάρμαν είναι έτοιμοι να ικανοποιήσουν οποιοδήποτε επιθυμία σου για κοκτέιλ…
Όσο η ώρα περνά, η ατμόσφαιρα γίνεται κομψή και ευχάριστη, με απαλό φωτισμό, ιδανική για δείπνο μέχρι αργά το βράδυ.
Καλή διασκέδαση και… Καλή όρεξη!
Σχετικά
![](/wagtail-images-serve/2JLUZ7lmPCz73GeTztq5fib0ICg=/107367/fill-450x330/PPL00029_ocVxjko.jpg)
Γιατί όλος ο πλανήτης αγαπάει το σούσι κύριε Matsuhisa; (Βίντεο)
Συναντήσαμε στη Λεμεσό τον θρυλικό Ιάπωνα σεφ Nobu Matsuhisa που έμαθε στον δυτικό κόσμο να τρώει σούσι
![](/wagtail-images-serve/yNItWt4bOVSd1EnguhscpasFdQQ=/107173/fill-450x330/4S5A0148.jpg)
To δημοφιλές στέκι του Πρωταρά που σερβίρει πάνω από 100 διαφορετικά είδη μπίρας
Ένα μικρός ναός της μπίρας που θα μας δροσίσει και φέτος το καλοκαίρι
![](/wagtail-images-serve/QaXKLeq8LbbPgMBLaYYbbeirm3Y=/107321/fill-450x330/Blog-Designs-12.webp)
Αυτά είναι τα 12 πιο δημοφιλή ελληνικά πιάτα
Ο παγκόσμιος γαστρονομικός οδηγός Taste Altas ξεχώρισε τα 12 πιο δημοφιλή ελληνικά πιάτα
![](/wagtail-images-serve/wyw0qYvbBeMhIZb07jlbosRdtKY=/106876/fill-450x330/processed-1A4A8889-F382-49FF-B027-FDFDBED2D7CD.jpeg)
Για ψάρι, πάμε σε ένα μαγευτικό "Ακρογιάλι" στον Πρωταρά
Ψαροφαγία με θέα τη θάλασσα, πλάι στο κύμα σε ένα μαγευτικό τοπίο ιδανικό για χαλάρωση
![](/wagtail-images-serve/NWX6QUzhEsW0i--3kt8LWuLajCE=/107193/fill-450x330/FotoJet_5_iEjkBlD.jpg)
Το εξωτικό all-day στέκι του Πρωταρά στη λίστα με τους κορυφαίους θερινούς προορισμούς μας
Ένας hot προορισμός που ποντάρει στη μαγευτική του θέα, τις μουσικές, τα κοκτέιλ και τη γαστρονομία του
![](/wagtail-images-serve/0qqPJIw1Vw5BcHvbFJiEXzWerRI=/107233/fill-450x330/FotoJet_7_1Paj4iZ.jpg)
Πού να φας λαχταριστά σικελικά καννόλι στη Λευκωσία
Τα ιταλικά αρτοσκευάσματα-κόλαση γεμιστά με γλυκιά, κρεμώδη γέμιση που θα λατρέψεις
![](/wagtail-images-serve/HTwOXGw419rvajrobFKxn7PVZyQ=/107223/fill-450x330/53._NUBILA-2.jpg)
Οι δύο must ταράτσες του καλοκαιριού στον Πρωταρά
Με θέα το απέραντο γαλάζιο και υπέροχο φαγητό
![](/wagtail-images-serve/1k_aPisPmQlIndavOQH2XGwkSPc=/107216/fill-450x330/BANNER2.jpg)
Καλοκαιρινά κρασιά: Τη δροσιά τους να 'χεις!
Τώρα είναι ο καιρός να επιλέξουμε λευκά κρασιά από γηγενείς ποικιλίες
![](/wagtail-images-serve/7Z7FD3KKvIiOMwbZj-jjdiop3qQ=/107161/fill-450x330/FotoJet_4_ZhYrYGC.jpg)
Πάμε για κυπριακό μπούκωμα κάτω από τα πεύκα, σε ένα νέο, δροσερό χώρο στα ορεινά
Ο μεσιέ Θουπί μας περιμένει για brunch στην αυλή του τον Αύγουστο
![](/wagtail-images-serve/mRzdhBryP74CQk-CtF72APrT32U=/107119/fill-450x330/FotoJet_2_Koa9GS2.jpg)
Ένα νέο εστιατόριο μόλις άνοιξε στα γραφικά σοκάκια του παλιού Καϊμακλίου
Μία νέα, υποσχόμενη, άφιξη με κυπριακή κουζίνα στην πρωτεύουσα
![](/wagtail-images-serve/PJCrqreJkE3seI9yC7rj27d9PiU=/107089/fill-450x330/FotoJet_R5pEXd9.jpg)
Νέο μπραντσάδικο στο χωριό, σερβίρει κυπριακό μπούκκωμα σε μία γραφική πλατεία
Μία καλή αφορμή για εξόρμηση και γνωριμία με ένα ιστορικό χωριό του τόπου μας
![](/wagtail-images-serve/Vca2PJqn_Pj1iNNhXsJEw5Fh1oM=/107075/fill-450x330/greek-inspired-fresh-artichokes-with-barley-and-tomatoes.jpg)
Eλληνικό φαγητό βρίσκεται ανάμεσα στα 10 χειρότερα του κόσμου
Το TasteAtlas έκανε τη σχετική έρευνα σε όλο τον κόσμο και αποκάλυψε τα χειρότερα φαγητά του κόσμου