Δημοσιεύτηκε στις 02 Νοεμβρίου 2020
Do you dare to be part of it? Do you dare να είσαι ένας από τους 100; Είσαι έτοιμος να τολμήσεις να λάβεις μέρος στην μεγαλύτερη εκστρατεία που έχει δημιουργήσει η ABSOLUT στην Κύπρο;
Η ABSOLUT ένα αυθεντικό, προοδευτικό brand έχει στόχο σε κάθε καμπάνια να αναδεικνύει μια σειρά από αξίες και πεποιθήσεις, όπως τα ίσα δικαιώματα ανεξαρτήτως καταγωγής, φυλής, χρώματος, ιδιαιτερότητας ή φύλου. Η ABSOLUT επιδιώκει το αυτονόητο, να ζούμε σε ένα κόσμο όπου όλοι οι άνθρωποι να είναι ίσοι, έναν κόσμο που όλοι μπορούν να εκφραστούν ελεύθερα χωρίς επικρίσεις.
Η τέχνη είναι από τις σημαντικότερες μορφές έκφρασης και η ABSOLUT προσπαθεί να εμπνεύσει τους ανθρώπους να τολμήσουν να προκαλέσουν το τρέχον status quo, για να καταφέρουμε να έχουμε ένα καλύτερο, πιο ανοικτόμυαλο και πιο ειλικρινή κόσμο. Η ABSOLUT τολμά λοιπόν να στηρίξει τους καλλιτέχνες. Για αυτό το σκοπό 100 φιάλες θα δοθούν σε 100 καλλιτέχνες και αυτοί με τη σειρά τους θα τις φιλοτεχνήσουν. Οι οδηγίες είναι απλές: «τι σημαίνει για σένα DARE». Μερικοί από τους καλλιτέχνες που έχουν ήδη συμφωνήσει να λάβουν μέρος στην τόσο μεγάλη ενέργεια είναι η Έφη Παπαϊωάννου, ο Αντρέας Ζαννετίδης, η Θέλξια και η Αντριάνα Φραγκούδη, ο Σάββας Σάββα, ο Χάρης Κυπριανού, η Άννα Μιλτιάδους, ο Ντίνος Κουγιάλης, η Black Volt και πολλοί άλλοι!
Οι 100 φιάλες θα παρουσιαστούν σε έκθεση που θα γίνει στη γκαλερί «The Collection Gallery» από τις 26 Φεβρουαρίου 2021 μέχρι και τις 7 Μαρτίου 2021. Την ημέρα των εγκαινίων οι 100 φιάλες θα διατεθούν προς πώληση για φιλανθρωπικό σκοπό, παραμένοντας στον χώρο μέχρι το τέλος της έκθεσης και τα χρήματα από την πώλησή τους θα πάνε για τη στήριξη του Συνδέσμου για την Πρόληψη και Αντιμετώπιση της Βίας στην Οικογένεια, «ΣΠΑΒΟ».
Γιατί τον ΣΠΑΒΟ;
Γιατί στηρίζει αυτούς που ΤΟΛΜΟΥΝ να ξεπεράσουν τα εμπόδια, να μιλήσουν και να καταγγείλουν την ενδοοικογενειακή βία που μπορεί να έχουν υποστεί οι ίδιοι, κάποιο συγγενικό, γνωστό ή φιλικό τους πρόσωπο, αλλά και γιατί δημιουργεί τις προϋποθέσεις για ένα χώρο ασφάλειας, προστασίας και κατανόησης των θυμάτων.
Από τις 100 συμμετοχές θα επιλεγούν μέσω κριτικής επιτροπής οι 10 πιο ταυτισμένες με το θέμα της εκστρατείας, και οι νικητές θα έχουν την ευκαιρία να προβληθούν μέσα από ένα δικό τους έργο το οποίο θα επιλέξουν οι ίδιοι, ανεξάρτητο από την εκστρατεία της ABSOLUT, που θα εκτεθεί στον χώρο καθ’ όλη τη διάρκεια της έκθεσης.
Εάν σε ενδιαφέρει να είσαι part of the most daring campaign στείλε μας email στο
e.rossides@prpartners.com.cy ή τηλεφώνησε στο 99465590.
Dare to Follow ABSOLUT σε Instagram: AbsolutCy και Facebook: AbsolutCyprus
Σχετικά
![](/wagtail-images-serve/2JLUZ7lmPCz73GeTztq5fib0ICg=/107367/fill-450x330/PPL00029_ocVxjko.jpg)
Γιατί όλος ο πλανήτης αγαπάει το σούσι κύριε Matsuhisa; (Βίντεο)
Συναντήσαμε στη Λεμεσό τον θρυλικό Ιάπωνα σεφ Nobu Matsuhisa που έμαθε στον δυτικό κόσμο να τρώει σούσι
![](/wagtail-images-serve/yNItWt4bOVSd1EnguhscpasFdQQ=/107173/fill-450x330/4S5A0148.jpg)
To δημοφιλές στέκι του Πρωταρά που σερβίρει πάνω από 100 διαφορετικά είδη μπίρας
Ένα μικρός ναός της μπίρας που θα μας δροσίσει και φέτος το καλοκαίρι
![](/wagtail-images-serve/QaXKLeq8LbbPgMBLaYYbbeirm3Y=/107321/fill-450x330/Blog-Designs-12.webp)
Αυτά είναι τα 12 πιο δημοφιλή ελληνικά πιάτα
Ο παγκόσμιος γαστρονομικός οδηγός Taste Altas ξεχώρισε τα 12 πιο δημοφιλή ελληνικά πιάτα
![](/wagtail-images-serve/wyw0qYvbBeMhIZb07jlbosRdtKY=/106876/fill-450x330/processed-1A4A8889-F382-49FF-B027-FDFDBED2D7CD.jpeg)
Για ψάρι, πάμε σε ένα μαγευτικό "Ακρογιάλι" στον Πρωταρά
Ψαροφαγία με θέα τη θάλασσα, πλάι στο κύμα σε ένα μαγευτικό τοπίο ιδανικό για χαλάρωση
![](/wagtail-images-serve/NWX6QUzhEsW0i--3kt8LWuLajCE=/107193/fill-450x330/FotoJet_5_iEjkBlD.jpg)
Το εξωτικό all-day στέκι του Πρωταρά στη λίστα με τους κορυφαίους θερινούς προορισμούς μας
Ένας hot προορισμός που ποντάρει στη μαγευτική του θέα, τις μουσικές, τα κοκτέιλ και τη γαστρονομία του
![](/wagtail-images-serve/0qqPJIw1Vw5BcHvbFJiEXzWerRI=/107233/fill-450x330/FotoJet_7_1Paj4iZ.jpg)
Πού να φας λαχταριστά σικελικά καννόλι στη Λευκωσία
Τα ιταλικά αρτοσκευάσματα-κόλαση γεμιστά με γλυκιά, κρεμώδη γέμιση που θα λατρέψεις
![](/wagtail-images-serve/HTwOXGw419rvajrobFKxn7PVZyQ=/107223/fill-450x330/53._NUBILA-2.jpg)
Οι δύο must ταράτσες του καλοκαιριού στον Πρωταρά
Με θέα το απέραντο γαλάζιο και υπέροχο φαγητό
![](/wagtail-images-serve/1k_aPisPmQlIndavOQH2XGwkSPc=/107216/fill-450x330/BANNER2.jpg)
Καλοκαιρινά κρασιά: Τη δροσιά τους να 'χεις!
Τώρα είναι ο καιρός να επιλέξουμε λευκά κρασιά από γηγενείς ποικιλίες
![](/wagtail-images-serve/7Z7FD3KKvIiOMwbZj-jjdiop3qQ=/107161/fill-450x330/FotoJet_4_ZhYrYGC.jpg)
Πάμε για κυπριακό μπούκωμα κάτω από τα πεύκα, σε ένα νέο, δροσερό χώρο στα ορεινά
Ο μεσιέ Θουπί μας περιμένει για brunch στην αυλή του τον Αύγουστο
![](/wagtail-images-serve/mRzdhBryP74CQk-CtF72APrT32U=/107119/fill-450x330/FotoJet_2_Koa9GS2.jpg)
Ένα νέο εστιατόριο μόλις άνοιξε στα γραφικά σοκάκια του παλιού Καϊμακλίου
Μία νέα, υποσχόμενη, άφιξη με κυπριακή κουζίνα στην πρωτεύουσα
![](/wagtail-images-serve/PJCrqreJkE3seI9yC7rj27d9PiU=/107089/fill-450x330/FotoJet_R5pEXd9.jpg)
Νέο μπραντσάδικο στο χωριό, σερβίρει κυπριακό μπούκκωμα σε μία γραφική πλατεία
Μία καλή αφορμή για εξόρμηση και γνωριμία με ένα ιστορικό χωριό του τόπου μας
![](/wagtail-images-serve/Vca2PJqn_Pj1iNNhXsJEw5Fh1oM=/107075/fill-450x330/greek-inspired-fresh-artichokes-with-barley-and-tomatoes.jpg)
Eλληνικό φαγητό βρίσκεται ανάμεσα στα 10 χειρότερα του κόσμου
Το TasteAtlas έκανε τη σχετική έρευνα σε όλο τον κόσμο και αποκάλυψε τα χειρότερα φαγητά του κόσμου