Δημοσιεύτηκε στις 27 Ιανουαρίου 2021
Η συνταγή της επιτυχίας για τους μυημένους είναι απλή: φαντασία, δημιουργικότητα και πολλή αγάπη.
Η Mamma Lou αποφάσισε το 2018 να πάρει τη συνταγή αυτή και να την εφαρμόσει στο μεγάλο της πάθος: τη ζαχαροπλαστική. Κι έτσι κάπου ανάμεσα στο όνειρο μιας μαμάς και την μαγεία της ζαχαροπλαστικής δημιουργήθηκε το Mamma Lou Jars & Pastry. Το Mamma από τις φίλες της και τα παιδιά της που δοκίμαζαν μέχρι τότε τις δημιουργίες της και τις αποκαλούσαν “Μαμμαδίστικες”… και από το ΛΟΥ που την φωνάζουν εν συντομία.
Ένα εργαστήρι που φτιάχτηκε με πολλή αγάπη από την ιδιοκτήτρια, και το οποίο ουσιαστικά αποτελεί τη (φυσική) εξέλιξη της πορείας της, μιας και ο χώρος αυτός είναι για την ίδια ένα όνειρο ζωής, αφού μετά τη συγγραφή των 3 της βιβλίων ήθελε να βάλει και σε πράξη τα όσα έγραφε σε αυτά.
Πρωταγωνιστές εδώ είναι το αγαπημένο red velvet cake, που συναρπάζει μικρούς και μεγάλους, η "Motzard" σοκολατίνα γκανάζ, οι απίστευτες μαρέγγες με ρόδια αλλά και η αξεπέραστη Δούκισσα με άσπρη σοκολάτα και rasberries, οι φρεσκοψημένες quiches, τα αφράτα muffins, τα τρουφάκια, το πεντανόστιμο Mille Feuille, τα Cup Cakes όνειρο, οι τάρτες, οι απίστευτα όμορφες τούρτες αλλά και οι πεντανόστιμες τούρτες (καθεμία από τις οποίες είναι μοναδική και δεν φτιάχνεται δεύτερη παρόμοια), ενώ φτιάχνει ακόμα και γλυκά χωρίς γλουτένη, όπως και Vegan Energy μπουκίτσες, μπάρες με βρόμη και άλλα πολλά, όλα χρησιμοποιώντας εξαιρετικές πρώτες ύλες οι οποίες θα εξασφαλίσουν τόσο το εύγευστο αποτέλεσμα όσο και την ποιότητα. Επιπλέον, η Mamma Lou φτιάχνει τα New York Cheesecakes, τα οποία είναι ψημένα στο φούρνο, όπως το Salted caramel, Forest fruit, lemon and chocolate Cheesecakes!
Εξάλλου, όπως και η ίδια σημειώνει "Ένα γλυκό αξίζει να το δοκιμάσεις, αν ξέρεις ότι είναι φτιαγμένο χωρίς «έτοιμα μείγματα», χωρίς «μαργαρίνες» και για να μη πολυλογώ, αν ξέρεις ότι θα το πρόσφερες να το φάνε τα ίδια σου τα παιδιά! Στο γλυκό μου εργαστήρι, δεν φτιάχνω ποτέ κάτι που δε θα πρόσφερα στα 3 μου παιδιά! Αυτό είναι ο κανόνας μου!".
Εδώ και κάποιους μήνες, η Mamma Lou, άφησε το κατάστημά της κι έφτιαξε ένα γλυκό εργαστήρι, όπου συνεχίζει να φτιάχνει πλέον τα γλυκά της ΜΟΝΟ κατόπιν παραγγελίας τουλάχιστον 24 ώρες προηγουμένως.
Αν το γνωρίζεις, ξέρεις για τι μιλάμε – εάν δεν το έχεις δοκιμάσει, μάλλον ήρθε η ώρα να δώσεις κι εσύ την παραγγελία σου (και μας ευχαριστείς μετά!), στο τηλέφωνο 22003416.
Website: mammalousweets.com
Facebook: Mamma Lou Jars & Pastry
Instagram: Mamma Lou Sweets & pastry
Σχετικά
![](/wagtail-images-serve/2JLUZ7lmPCz73GeTztq5fib0ICg=/107367/fill-450x330/PPL00029_ocVxjko.jpg)
Γιατί όλος ο πλανήτης αγαπάει το σούσι κύριε Matsuhisa; (Βίντεο)
Συναντήσαμε στη Λεμεσό τον θρυλικό Ιάπωνα σεφ Nobu Matsuhisa που έμαθε στον δυτικό κόσμο να τρώει σούσι
![](/wagtail-images-serve/yNItWt4bOVSd1EnguhscpasFdQQ=/107173/fill-450x330/4S5A0148.jpg)
To δημοφιλές στέκι του Πρωταρά που σερβίρει πάνω από 100 διαφορετικά είδη μπίρας
Ένα μικρός ναός της μπίρας που θα μας δροσίσει και φέτος το καλοκαίρι
![](/wagtail-images-serve/QaXKLeq8LbbPgMBLaYYbbeirm3Y=/107321/fill-450x330/Blog-Designs-12.webp)
Αυτά είναι τα 12 πιο δημοφιλή ελληνικά πιάτα
Ο παγκόσμιος γαστρονομικός οδηγός Taste Altas ξεχώρισε τα 12 πιο δημοφιλή ελληνικά πιάτα
![](/wagtail-images-serve/wyw0qYvbBeMhIZb07jlbosRdtKY=/106876/fill-450x330/processed-1A4A8889-F382-49FF-B027-FDFDBED2D7CD.jpeg)
Για ψάρι, πάμε σε ένα μαγευτικό "Ακρογιάλι" στον Πρωταρά
Ψαροφαγία με θέα τη θάλασσα, πλάι στο κύμα σε ένα μαγευτικό τοπίο ιδανικό για χαλάρωση
![](/wagtail-images-serve/NWX6QUzhEsW0i--3kt8LWuLajCE=/107193/fill-450x330/FotoJet_5_iEjkBlD.jpg)
Το εξωτικό all-day στέκι του Πρωταρά στη λίστα με τους κορυφαίους θερινούς προορισμούς μας
Ένας hot προορισμός που ποντάρει στη μαγευτική του θέα, τις μουσικές, τα κοκτέιλ και τη γαστρονομία του
![](/wagtail-images-serve/0qqPJIw1Vw5BcHvbFJiEXzWerRI=/107233/fill-450x330/FotoJet_7_1Paj4iZ.jpg)
Πού να φας λαχταριστά σικελικά καννόλι στη Λευκωσία
Τα ιταλικά αρτοσκευάσματα-κόλαση γεμιστά με γλυκιά, κρεμώδη γέμιση που θα λατρέψεις
![](/wagtail-images-serve/HTwOXGw419rvajrobFKxn7PVZyQ=/107223/fill-450x330/53._NUBILA-2.jpg)
Οι δύο must ταράτσες του καλοκαιριού στον Πρωταρά
Με θέα το απέραντο γαλάζιο και υπέροχο φαγητό
![](/wagtail-images-serve/1k_aPisPmQlIndavOQH2XGwkSPc=/107216/fill-450x330/BANNER2.jpg)
Καλοκαιρινά κρασιά: Τη δροσιά τους να 'χεις!
Τώρα είναι ο καιρός να επιλέξουμε λευκά κρασιά από γηγενείς ποικιλίες
![](/wagtail-images-serve/7Z7FD3KKvIiOMwbZj-jjdiop3qQ=/107161/fill-450x330/FotoJet_4_ZhYrYGC.jpg)
Πάμε για κυπριακό μπούκωμα κάτω από τα πεύκα, σε ένα νέο, δροσερό χώρο στα ορεινά
Ο μεσιέ Θουπί μας περιμένει για brunch στην αυλή του τον Αύγουστο
![](/wagtail-images-serve/mRzdhBryP74CQk-CtF72APrT32U=/107119/fill-450x330/FotoJet_2_Koa9GS2.jpg)
Ένα νέο εστιατόριο μόλις άνοιξε στα γραφικά σοκάκια του παλιού Καϊμακλίου
Μία νέα, υποσχόμενη, άφιξη με κυπριακή κουζίνα στην πρωτεύουσα
![](/wagtail-images-serve/PJCrqreJkE3seI9yC7rj27d9PiU=/107089/fill-450x330/FotoJet_R5pEXd9.jpg)
Νέο μπραντσάδικο στο χωριό, σερβίρει κυπριακό μπούκκωμα σε μία γραφική πλατεία
Μία καλή αφορμή για εξόρμηση και γνωριμία με ένα ιστορικό χωριό του τόπου μας
![](/wagtail-images-serve/Vca2PJqn_Pj1iNNhXsJEw5Fh1oM=/107075/fill-450x330/greek-inspired-fresh-artichokes-with-barley-and-tomatoes.jpg)
Eλληνικό φαγητό βρίσκεται ανάμεσα στα 10 χειρότερα του κόσμου
Το TasteAtlas έκανε τη σχετική έρευνα σε όλο τον κόσμο και αποκάλυψε τα χειρότερα φαγητά του κόσμου