Δημοσιεύτηκε στις 30 Σεπτεμβρίου 2021
Κάτι καινούργιο παίζει στο κέντρο της Λευκωσίας! Κάτι ολόφρεσκο, μυρωδάτο και πεντανόστιμο που πρέπει να βιαστείς όμως να το ανακαλύψεις και να το δοκιμάσεις γιατί δυστυχώς δε θα βρίσκεται για αρκετό καιρό εκεί…
Η νέα πιτσαρία “Tutto Passa”, αποτελεί το new entry στον γαστρονομικό χάρτη της Λευκωσίας και εσύ που καυχιέσαι ότι γνωρίζεις αυτή την πόλη σαν την παλάμη σου και ισχυρίζεσαι γεμάτος βεβαιότητα πως δεν ξεφεύγει κανένα εστιατόριο – νέο ή παλιό – από τα ραντάρ σου πρέπει οπωσδήποτε να το ανακαλύψεις άμεσα!
Και λέμε άμεσα γιατί δυστυχώς η λαχταριστή πιτσούλα του “Tutto Passa” δε θα βρίσκεται για αρκετό καιρό μαζί μας, καθώς πρόκειται για μια pop up πιτσαρία, η οποία γύρω στον Απρίλη αναμένεται να κινήσει για άλλες πολιτείες και συγκεκριμένα γι’ αυτή των Λευκάρων.
«Όλα περνούν», όπως διαμηνύει και ελληνιστί η ονομασία της πιτσαρίας, οι καλές όμως γεύσεις μένουν για πάντα στο μυαλό και την καρδιά θα προσθέσουμε εμείς. Άλλωστε τα Λεύκαρα δεν είναι δα και τόσο μακριά, επομένως αν φοβάσαι ότι θα εθιστείς στις γεύσεις του “Tutto Passa” και μετά θα πρέπει να τις αποχωριστείς, σκέψου ότι τότε θα τις συνδυάζεις και με μια εκδρομούλα στα μαγευτικά Λεύκαρα, τι καλύτερο από αυτό;
Πολλά είπαμε θα πείτε, αλλά από πίτσα… δεν πήραμε ούτε γεύση! Γι’ αυτό λοιπόν τώρα θα μιλήσουμε για το μενού. Το μενού του “Tutto Passa” είναι αυτό που λέμε απλό, λιτό και απέριττο! Περιλαμβάνει 4 πίτσες και 4 ποτά. Εάν είσαι επομένως το ίδιο αναποφάσιστος όσο είμαστε και εμείς, αυτό το μαγαζί είναι ό,τι πρέπει για εσένα!
Καλείσαι να επιλέξεις λοιπόν μεταξύ «Μαργαρίτας», «Μαρινάρας», «Λευκής» και «Spicy Pep». Εάν αναρωτιέσαι γιατί οι επιλογές εδώ είναι τόσο περιορισμένες, αυτό συμβαίνει γιατί οι δημιουργοί της πιτσαρίας αποφάσισαν να δώσουν μεγαλύτερη έμφαση στην ποιότητα αντί στην ποικιλία.
Τέσσερεις λοιπόν, αλλά όλες εξίσου λαχταριστές και πεντανόστιμες με υπέροχη, ολόφρεσκη ζύμη και αγνές πρώτες ύλες! Τι άλλο να χρειάζεται να ειπωθεί λοιπόν; Τρέξε στο “Tutto Passa” όσο είναι καιρός…
(22752000) Πινδάρου 26Α, Λευκωσία.
Σχετικά
Γιατί όλος ο πλανήτης αγαπάει το σούσι κύριε Matsuhisa; (Βίντεο)
Συναντήσαμε στη Λεμεσό τον θρυλικό Ιάπωνα σεφ Nobu Matsuhisa που έμαθε στον δυτικό κόσμο να τρώει σούσι
To δημοφιλές στέκι του Πρωταρά που σερβίρει πάνω από 100 διαφορετικά είδη μπίρας
Ένα μικρός ναός της μπίρας που θα μας δροσίσει και φέτος το καλοκαίρι
Αυτά είναι τα 12 πιο δημοφιλή ελληνικά πιάτα
Ο παγκόσμιος γαστρονομικός οδηγός Taste Altas ξεχώρισε τα 12 πιο δημοφιλή ελληνικά πιάτα
Για ψάρι, πάμε σε ένα μαγευτικό "Ακρογιάλι" στον Πρωταρά
Ψαροφαγία με θέα τη θάλασσα, πλάι στο κύμα σε ένα μαγευτικό τοπίο ιδανικό για χαλάρωση
Το εξωτικό all-day στέκι του Πρωταρά στη λίστα με τους κορυφαίους θερινούς προορισμούς μας
Ένας hot προορισμός που ποντάρει στη μαγευτική του θέα, τις μουσικές, τα κοκτέιλ και τη γαστρονομία του
Πού να φας λαχταριστά σικελικά καννόλι στη Λευκωσία
Τα ιταλικά αρτοσκευάσματα-κόλαση γεμιστά με γλυκιά, κρεμώδη γέμιση που θα λατρέψεις
Οι δύο must ταράτσες του καλοκαιριού στον Πρωταρά
Με θέα το απέραντο γαλάζιο και υπέροχο φαγητό
Καλοκαιρινά κρασιά: Τη δροσιά τους να 'χεις!
Τώρα είναι ο καιρός να επιλέξουμε λευκά κρασιά από γηγενείς ποικιλίες
Πάμε για κυπριακό μπούκωμα κάτω από τα πεύκα, σε ένα νέο, δροσερό χώρο στα ορεινά
Ο μεσιέ Θουπί μας περιμένει για brunch στην αυλή του τον Αύγουστο
Ένα νέο εστιατόριο μόλις άνοιξε στα γραφικά σοκάκια του παλιού Καϊμακλίου
Μία νέα, υποσχόμενη, άφιξη με κυπριακή κουζίνα στην πρωτεύουσα
Νέο μπραντσάδικο στο χωριό, σερβίρει κυπριακό μπούκκωμα σε μία γραφική πλατεία
Μία καλή αφορμή για εξόρμηση και γνωριμία με ένα ιστορικό χωριό του τόπου μας
Eλληνικό φαγητό βρίσκεται ανάμεσα στα 10 χειρότερα του κόσμου
Το TasteAtlas έκανε τη σχετική έρευνα σε όλο τον κόσμο και αποκάλυψε τα χειρότερα φαγητά του κόσμου