Δημοσιεύτηκε στις 30 Ιουνίου 2014
Η Διεθνής Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία της FIFA, επέλεξε τη σαμπάνια TAITTINGER ως την επίσημη σαμπάνια του FIFA World Cup 2014, το οποίο διεξάγεται φέτος στη μαγευτική Βραζιλία. Η μαγεία του ποδοσφαίρου και η εορταστική ατμόσφαιρα της διοργάνωσης, σε συνδυασμό με τη μοναδική ποιότητα στη γεύση και την κλάση της σαμπάνιας TAITTINGER αποτελούν το αντιπροσωπευτικό τρίπτυχο για ξέφρενους πανηγυρισμούς στο φετινό Mundial.
Ο γαλλικός Οίκος σαμπάνιας της TAITTINGER, εν όψει του FIFA World Cup 2014, παρουσίασε τη συλλεκτική φιάλη της Brut Reserve, της χαρακτηριστικότερης σαμπάνιας του Οίκου TAITTINGER, η οποία συνοδεύει τους πανηγυρισμούς του φετινού Μουντιάλ ανά τον κόσμο. Η συλλεκτική φιάλη της TAITTINGER, είναι αντικειμενικά μοναδική, καθώς είναι η πρώτη σαμπάνια, για την ετικέτα της οποίας χρησιμοποιήθηκε εκτύπωση με τεχνολογία 3D, δημιουργώντας μια θεαματική οπτική παραίσθηση, όπου μπάλες ποδοσφαίρου αναδύονται ως φυσαλίδες μέσα από την ίδια την ετικέτα. Η συλλεκτική φιάλη της TAITTINGER, κυκλοφόρησε σε περιορισμένο αριθμό και αποτελεί ίσως ένα από τα ποιοτικότερα και σίγουρα πιο φινετσάτα αναμνηστικά που μπορούν να αποκτήσουν οι λάτρεις της μεγάλης ποδοσφαιρικής γιορτής.
Η σαμπάνια TAITTINGER Brut Reserve, συνδυάζει τις εκλεκτές ποικιλίες κρασιών Chardonnay (40%), Pinot Noir και Pinot Meunier (60%), από 40 διαλεκτούς αμπελώνες της γαλλικής εξοχής. Η TAITTINGER Brut Reserve ξεχωρίζει για τη χαρακτηριστική της γεύση, το χρυσοκίτρινό της χρώμα, τις ζωηρές της φυσαλίδες, καθώς επίσης και για το διακριτικό άρωμα που αποπνέει, συνδυάζοντας ιδανικά τη μυρωδιά του ροδάκινου με αυτήν των λευκών ανθέων και της βανίλιας. Το αποτέλεσμα εκπληκτικό! Η Brut Reserve παλαιώνει για 3 έως 4 χρόνια στα κελάρια του Οίκου TAITTINGER, εκμεταλλευόμενη αυτή την περίοδο για να ωριμάσει. Ο Οίκος TAITTINGER, θεώρει τιμή του να παράγει ανελλιπώς κάθε έτος, σαμπάνια Brut, έχοντας ως κύριο γνώμονα την ποιότητα και την εκλεπτυσμένη γεύση.
Η TAITTINGER Brut Reserve Collector 2014 FIFA World Cup είναι η σαμπάνια που συνοδεύει τους ξέφρενους πανηγυρισμούς όλων των φίλων της μεγάλης ποδοσφαιρικής γιορτής. Οι μοναδικές ποδοσφαιρικές στιγμές, απαιτούν μοναδική παρέα … Πανηγυρίστε με στυλ παρέα με την TAITTINGER!
Σχετικά
![](/wagtail-images-serve/2JLUZ7lmPCz73GeTztq5fib0ICg=/107367/fill-450x330/PPL00029_ocVxjko.jpg)
Γιατί όλος ο πλανήτης αγαπάει το σούσι κύριε Matsuhisa; (Βίντεο)
Συναντήσαμε στη Λεμεσό τον θρυλικό Ιάπωνα σεφ Nobu Matsuhisa που έμαθε στον δυτικό κόσμο να τρώει σούσι
![](/wagtail-images-serve/yNItWt4bOVSd1EnguhscpasFdQQ=/107173/fill-450x330/4S5A0148.jpg)
To δημοφιλές στέκι του Πρωταρά που σερβίρει πάνω από 100 διαφορετικά είδη μπίρας
Ένα μικρός ναός της μπίρας που θα μας δροσίσει και φέτος το καλοκαίρι
![](/wagtail-images-serve/QaXKLeq8LbbPgMBLaYYbbeirm3Y=/107321/fill-450x330/Blog-Designs-12.webp)
Αυτά είναι τα 12 πιο δημοφιλή ελληνικά πιάτα
Ο παγκόσμιος γαστρονομικός οδηγός Taste Altas ξεχώρισε τα 12 πιο δημοφιλή ελληνικά πιάτα
![](/wagtail-images-serve/wyw0qYvbBeMhIZb07jlbosRdtKY=/106876/fill-450x330/processed-1A4A8889-F382-49FF-B027-FDFDBED2D7CD.jpeg)
Για ψάρι, πάμε σε ένα μαγευτικό "Ακρογιάλι" στον Πρωταρά
Ψαροφαγία με θέα τη θάλασσα, πλάι στο κύμα σε ένα μαγευτικό τοπίο ιδανικό για χαλάρωση
![](/wagtail-images-serve/NWX6QUzhEsW0i--3kt8LWuLajCE=/107193/fill-450x330/FotoJet_5_iEjkBlD.jpg)
Το εξωτικό all-day στέκι του Πρωταρά στη λίστα με τους κορυφαίους θερινούς προορισμούς μας
Ένας hot προορισμός που ποντάρει στη μαγευτική του θέα, τις μουσικές, τα κοκτέιλ και τη γαστρονομία του
![](/wagtail-images-serve/0qqPJIw1Vw5BcHvbFJiEXzWerRI=/107233/fill-450x330/FotoJet_7_1Paj4iZ.jpg)
Πού να φας λαχταριστά σικελικά καννόλι στη Λευκωσία
Τα ιταλικά αρτοσκευάσματα-κόλαση γεμιστά με γλυκιά, κρεμώδη γέμιση που θα λατρέψεις
![](/wagtail-images-serve/HTwOXGw419rvajrobFKxn7PVZyQ=/107223/fill-450x330/53._NUBILA-2.jpg)
Οι δύο must ταράτσες του καλοκαιριού στον Πρωταρά
Με θέα το απέραντο γαλάζιο και υπέροχο φαγητό
![](/wagtail-images-serve/1k_aPisPmQlIndavOQH2XGwkSPc=/107216/fill-450x330/BANNER2.jpg)
Καλοκαιρινά κρασιά: Τη δροσιά τους να 'χεις!
Τώρα είναι ο καιρός να επιλέξουμε λευκά κρασιά από γηγενείς ποικιλίες
![](/wagtail-images-serve/7Z7FD3KKvIiOMwbZj-jjdiop3qQ=/107161/fill-450x330/FotoJet_4_ZhYrYGC.jpg)
Πάμε για κυπριακό μπούκωμα κάτω από τα πεύκα, σε ένα νέο, δροσερό χώρο στα ορεινά
Ο μεσιέ Θουπί μας περιμένει για brunch στην αυλή του τον Αύγουστο
![](/wagtail-images-serve/mRzdhBryP74CQk-CtF72APrT32U=/107119/fill-450x330/FotoJet_2_Koa9GS2.jpg)
Ένα νέο εστιατόριο μόλις άνοιξε στα γραφικά σοκάκια του παλιού Καϊμακλίου
Μία νέα, υποσχόμενη, άφιξη με κυπριακή κουζίνα στην πρωτεύουσα
![](/wagtail-images-serve/PJCrqreJkE3seI9yC7rj27d9PiU=/107089/fill-450x330/FotoJet_R5pEXd9.jpg)
Νέο μπραντσάδικο στο χωριό, σερβίρει κυπριακό μπούκκωμα σε μία γραφική πλατεία
Μία καλή αφορμή για εξόρμηση και γνωριμία με ένα ιστορικό χωριό του τόπου μας
![](/wagtail-images-serve/Vca2PJqn_Pj1iNNhXsJEw5Fh1oM=/107075/fill-450x330/greek-inspired-fresh-artichokes-with-barley-and-tomatoes.jpg)
Eλληνικό φαγητό βρίσκεται ανάμεσα στα 10 χειρότερα του κόσμου
Το TasteAtlas έκανε τη σχετική έρευνα σε όλο τον κόσμο και αποκάλυψε τα χειρότερα φαγητά του κόσμου