Δημοσιεύτηκε στις 30 Νοεμβρίου 2017
Η αλήθεια είναι, ότι αυτήν την άφιξη, το Pralina Experience την περιμέναμε αγωνιωδώς εδώ και καιρό. Από τη μια το όνομα του ομίλου Ζορπάς, που μας έχει συνηθίσει τα τελευταία χρόνια σε κινήσεις ανωτέρας ποιότητας, που φτάνουν μέχρι την Ιορδανία και τη Νέα Υόρκη, και από την άλλη η βαριά υπογραφή του καταξιωμένου και κατόχου ενός αστεριού Michelin, chef Λευτέρη Λαζάρου, δημιούργησαν ένα ντουέτο υψηλών προδιαγραφών, που ομολογουμένως κέντρισαν πρωτόγνωρα το ενδιαφέρον.
Προορισμός μου, λοιπόν, η γκλαμουράτη οδός Στασικράτους και το εστιατορικό new kid on the block της, το οποίο ώθησε ασυναίσθητα ολάκερη την παρέα να πάρει ανά χείρας τα κινητά τηλέφωνα, για να απαθανατίσει το art nouveau, εστιατορικό διαμάντι, που είχαμε την τύχη να επισκεφθούμε. Ένα απαστράπτουσας σχεδιαστικής και διασκοσμητικής, γραμμής εστιατόριο, που κλέβει αμέσως τις ματιές και το οποίο φέρει τη βαριά υπογραφή του κορυφαίου ελλαδίτη αρχιτέκτονα, Επαμεινώνδα Δασκαλάκη από το γνωστό για τις iconic κτηριακές του δημιουργίες αρχιτεκτονικό γραφείο rkitekts Epaminondas Daskalakis & Associates (www.rkitects.eu).
Το πρόσχαροκαλωσόρισμα από την ομάδα των hostess, η βιτρίνα με τα γλυκοαλχημιστικάκαλλιτεχνήματα, το ντυμένο με μπρούντζο και μυστικιστικό φωτισμό, bar και τα ανεκτίμητης, μουσειακής αξίας έργα τέχνης και πολυπρόσωπα γλυπτά του Γιάννη Γαΐτη, του Παύλου και του Κωστή Γεωργίου, αποτέλεσαν ένα συνονθύλευμα εικόνων, που σπάνια συναντά κανείς.
Ακολουθούμε την πλήρως ενημερωμένη για την κουζίνα του εστιατορίου hostess, βαδίζοντας τον μακρύ, καλυμμένο με εντυπωσιακό μαυρόασπρο πάτωμα, διάδρομο, για να βρεθούμε στο εντυπωσιακό από όλες τις απόψεις εστιατόριο, που κι αυτό παινευόταν για τις καταπράσινες, κλιματιζόμενες βεράντες του, την περίοπτη οινοκάβα με τις 550 σε αριθμό ετικέτες, αλλά και για τα μοναδικά καλλιτεχνήματά του.
Η γνώριμη φιγούρα του πολυβραβευμένου διευθυντή και Group Sommelier του εστιατορίου, Βάσου Μανώλη, ολοκλήρωσε το παζλ της έμφασης που δόθηκε στην οινoγαστριμαργική κουλτούρα, ενώ η ομάδα από τους καλοστημένους maître και σερβιτόρους αποδείκνυε καθ' όλη τη διάρκεια της βραδιάς, τον άκρατο επαγγελματισμό της. Η πρώτη ανάγνωση του μενού, ενεργοποίησε μονοκοπανιά τους σιελογόνους αδένες, οι οποίοι καταλάγιασαν ευθύς με την άφιξη της ενισχυμένης με σαφράν, ψαρόσουπας (€8), της σαλάτας με κινόα, τόνο και απαλή μελιτζανοσαλάτα (€13) και ειδικά, του υπέροχου ποσέ αυγού, που κλείνει τον κύκλο της γεύσης του μαζί με αφρό πατάτας και καπνιστό χέλι (€11).
Βάζουμε άριστα στη ζεστή τριλογία ψωμιών, στις γιγαντιαίες ελιές και στο αγνό, παρθένο ελαιόλαδο που έφτασε φιλοφρονητικά και στο δικό μας τραπέζι, μα στέλνουμε ευθύς τα εύσημά μας στον executive chef και συνεργάτη του Λευτέρη Λαζάρου επί μια δεκαετία στο Βαρούλκο Αθηνών, Κυριάκο Κολοκυθά, για το al dente ριζότο με μανιτάρια πορτσίνι (€16), για τα μαύρα λιγκουίνι με ραγού γαρίδας και ντοματίνια (€22) μα και για στα λουκούλλεια μάγουλα ιβηρικού χοίρου, σε στρώμα από πουρέ γλυκοπατάτας και σάλτσα μελιτζάνας και κρεμμυδιού (€20). Η γαστρονομική κορύφωση, φυσικά, επετεύχθη με την άφιξη του απόλυτου plated dessert, του κρεμώδους σουφλέ σοκολάτας μαζί με θεϊκό παγωτό βανίλιας και σως πορτοκαλιού (€10). Μια από τις ποιοτικότερες, εστιατορικές αφίξεις στο νησί, που με κάνει πραγματικά περήφανο για το υψηλό επίπεδο εστίασης, που χαρακτηρίζει τα τελευταία χρόνια το νησί.
Σχετικά
![](/wagtail-images-serve/2JLUZ7lmPCz73GeTztq5fib0ICg=/107367/fill-450x330/PPL00029_ocVxjko.jpg)
Γιατί όλος ο πλανήτης αγαπάει το σούσι κύριε Matsuhisa; (Βίντεο)
Συναντήσαμε στη Λεμεσό τον θρυλικό Ιάπωνα σεφ Nobu Matsuhisa που έμαθε στον δυτικό κόσμο να τρώει σούσι
![](/wagtail-images-serve/yNItWt4bOVSd1EnguhscpasFdQQ=/107173/fill-450x330/4S5A0148.jpg)
To δημοφιλές στέκι του Πρωταρά που σερβίρει πάνω από 100 διαφορετικά είδη μπίρας
Ένα μικρός ναός της μπίρας που θα μας δροσίσει και φέτος το καλοκαίρι
![](/wagtail-images-serve/QaXKLeq8LbbPgMBLaYYbbeirm3Y=/107321/fill-450x330/Blog-Designs-12.webp)
Αυτά είναι τα 12 πιο δημοφιλή ελληνικά πιάτα
Ο παγκόσμιος γαστρονομικός οδηγός Taste Altas ξεχώρισε τα 12 πιο δημοφιλή ελληνικά πιάτα
![](/wagtail-images-serve/wyw0qYvbBeMhIZb07jlbosRdtKY=/106876/fill-450x330/processed-1A4A8889-F382-49FF-B027-FDFDBED2D7CD.jpeg)
Για ψάρι, πάμε σε ένα μαγευτικό "Ακρογιάλι" στον Πρωταρά
Ψαροφαγία με θέα τη θάλασσα, πλάι στο κύμα σε ένα μαγευτικό τοπίο ιδανικό για χαλάρωση
![](/wagtail-images-serve/NWX6QUzhEsW0i--3kt8LWuLajCE=/107193/fill-450x330/FotoJet_5_iEjkBlD.jpg)
Το εξωτικό all-day στέκι του Πρωταρά στη λίστα με τους κορυφαίους θερινούς προορισμούς μας
Ένας hot προορισμός που ποντάρει στη μαγευτική του θέα, τις μουσικές, τα κοκτέιλ και τη γαστρονομία του
![](/wagtail-images-serve/0qqPJIw1Vw5BcHvbFJiEXzWerRI=/107233/fill-450x330/FotoJet_7_1Paj4iZ.jpg)
Πού να φας λαχταριστά σικελικά καννόλι στη Λευκωσία
Τα ιταλικά αρτοσκευάσματα-κόλαση γεμιστά με γλυκιά, κρεμώδη γέμιση που θα λατρέψεις
![](/wagtail-images-serve/HTwOXGw419rvajrobFKxn7PVZyQ=/107223/fill-450x330/53._NUBILA-2.jpg)
Οι δύο must ταράτσες του καλοκαιριού στον Πρωταρά
Με θέα το απέραντο γαλάζιο και υπέροχο φαγητό
![](/wagtail-images-serve/1k_aPisPmQlIndavOQH2XGwkSPc=/107216/fill-450x330/BANNER2.jpg)
Καλοκαιρινά κρασιά: Τη δροσιά τους να 'χεις!
Τώρα είναι ο καιρός να επιλέξουμε λευκά κρασιά από γηγενείς ποικιλίες
![](/wagtail-images-serve/7Z7FD3KKvIiOMwbZj-jjdiop3qQ=/107161/fill-450x330/FotoJet_4_ZhYrYGC.jpg)
Πάμε για κυπριακό μπούκωμα κάτω από τα πεύκα, σε ένα νέο, δροσερό χώρο στα ορεινά
Ο μεσιέ Θουπί μας περιμένει για brunch στην αυλή του τον Αύγουστο
![](/wagtail-images-serve/mRzdhBryP74CQk-CtF72APrT32U=/107119/fill-450x330/FotoJet_2_Koa9GS2.jpg)
Ένα νέο εστιατόριο μόλις άνοιξε στα γραφικά σοκάκια του παλιού Καϊμακλίου
Μία νέα, υποσχόμενη, άφιξη με κυπριακή κουζίνα στην πρωτεύουσα
![](/wagtail-images-serve/PJCrqreJkE3seI9yC7rj27d9PiU=/107089/fill-450x330/FotoJet_R5pEXd9.jpg)
Νέο μπραντσάδικο στο χωριό, σερβίρει κυπριακό μπούκκωμα σε μία γραφική πλατεία
Μία καλή αφορμή για εξόρμηση και γνωριμία με ένα ιστορικό χωριό του τόπου μας
![](/wagtail-images-serve/Vca2PJqn_Pj1iNNhXsJEw5Fh1oM=/107075/fill-450x330/greek-inspired-fresh-artichokes-with-barley-and-tomatoes.jpg)
Eλληνικό φαγητό βρίσκεται ανάμεσα στα 10 χειρότερα του κόσμου
Το TasteAtlas έκανε τη σχετική έρευνα σε όλο τον κόσμο και αποκάλυψε τα χειρότερα φαγητά του κόσμου