Δημοσιεύτηκε στις 20 Αυγούστου 2013
Συνήθως το καλοκαίρι δαγκώνουμε τη λαμαρίνα. Το έχουν αυτό οι καλοκαιρινοί έρωτες. Για να έρθεις στα ίσια σου, χρειάζεσαι έναν καλό σιδερά. Τι γίνεται όμως όταν με τον καλοκαιρινό σου έρωτα πας στο σιδεράδικο; Αυτό σημαίνει ότι οι λαμαρίνες θα ισιώσουν και θα προετοιμαστείτε για το χειμώνα. Αυτά τα χαζά σκέφτομαι την ώρα που καθίσαμε στο "Σιεράδικο". Αρχικά, βρήκαμε τραπέζι μόνο στον εσωτερικό χώρο. Ζέστη, εκνευρισμός και μια καταραμένη αμηχανία που δεν έλεγε να φύγει. Ευτυχώς πάνω στο δεύτερο αποτυχημένο μου ανέκδοτο, βρέθηκε τραπέζι έξω. Εκείνο το βράδυ είχε πολύ ζεστή και αυξημένη υγρασία. Ξέρεις τώρα, μαλλί γλίτσα, να μη στέκεται με τίποτα, το ρούχο να κολλάει πάνω σου, το μακιγιάζ να λιώνει αργά και με ρυθμό μη ελεγχόμενο και συν τοις άλλοις να περνά και ο "ρόδα, τσάντα και κοπάνα" μοτοσικλετιστής, κλώνος του Σταμάτη Γαρδέλη από τη δεκαετία που προσπαθείς απεγνωσμένα να ξεχάσεις! Παρόλα αυτά η παραγγελία μας ήρθε αρκετά γρήγορα. Πήραμε το μεζέ με €9 το άτομο και μια ζιβανία για να εκμηδενίσει την απόσταση. Ξεκίνημα κάναμε με μια πλούσια σαλάτα με πολύ λάχανο (θα προτιμούσα κάτι πιο δροσερό, καθώς το λάχανο το έχω για χειμωνιάτικο), ένα υπέροχο πραγματικά ταχίνι και ένα ταπεινό τζατζίκι, που συντρόφευσε ωστόσο υπέροχα τα κρεατικά. Μαζί ψημένο ψωμάκι στα κάρβουνα, έτοιμο να γίνει μπουκίτσα με αλοιφές. Αμέσως μετά χαλούμι και λούντζα, κεφτεδάκια με πατάτες προκάτ (δυστυχώς), ενώ ακολούθησαν κολοκυθάκια με τα αβγά, κριθαράκι και αφέλια. Πάνω στη δεύτερη ζιβανία, η χαμογελαστή σερβιτόρα έφερε 2 κομμάτια κοτόπουλο στα κάρβουνα και 2 κομμάτια χοιρινό, εξαιρετικά ψημένα, ενώ το δείπνο μας έκλεισε με ένα πιάτο τύπου μπουγιουρντί με πιπεριά, ντομάτα και λίγη φέτα αλλά και λαδάκι αρκετό για αυτούς που προτιμούν να κάνουν και τη βουτηχτή τους, ένα άθλημα που προσωπικά δεν μου αρέσει. Για να γλυκαθούμε, είπαμε να δοκιμάσουμε μια αναρόπιτα, η οποία είχε όλες τις περγαμηνές για να αποτελέσει την καλύτερη που δοκιμάσαμε. Δυστυχώς όμως δεν ήταν, μπορεί απλώς να έφταιγε η διάθεσή μου που επηρέασε την κρίση μου... Γενικά στο "Σιεράδικο" μπορείς να πας από το πρωί, να πιεις τον καφέ σου και να συνεχίσεις σε μια εναλλακτική all day διασκέδαση που πρέπει να υπάρχει στην Κύπρο. Τέτοιες προσπάθειες πρέπει να συνεχιστούν, αλλιώς θα μας ρουφήξει η χοάνη της μεϊνστριμιάς και τότε ζήτω που καήκαμε!
Σχετικά
![](/wagtail-images-serve/2JLUZ7lmPCz73GeTztq5fib0ICg=/107367/fill-450x330/PPL00029_ocVxjko.jpg)
Γιατί όλος ο πλανήτης αγαπάει το σούσι κύριε Matsuhisa; (Βίντεο)
Συναντήσαμε στη Λεμεσό τον θρυλικό Ιάπωνα σεφ Nobu Matsuhisa που έμαθε στον δυτικό κόσμο να τρώει σούσι
![](/wagtail-images-serve/yNItWt4bOVSd1EnguhscpasFdQQ=/107173/fill-450x330/4S5A0148.jpg)
To δημοφιλές στέκι του Πρωταρά που σερβίρει πάνω από 100 διαφορετικά είδη μπίρας
Ένα μικρός ναός της μπίρας που θα μας δροσίσει και φέτος το καλοκαίρι
![](/wagtail-images-serve/QaXKLeq8LbbPgMBLaYYbbeirm3Y=/107321/fill-450x330/Blog-Designs-12.webp)
Αυτά είναι τα 12 πιο δημοφιλή ελληνικά πιάτα
Ο παγκόσμιος γαστρονομικός οδηγός Taste Altas ξεχώρισε τα 12 πιο δημοφιλή ελληνικά πιάτα
![](/wagtail-images-serve/wyw0qYvbBeMhIZb07jlbosRdtKY=/106876/fill-450x330/processed-1A4A8889-F382-49FF-B027-FDFDBED2D7CD.jpeg)
Για ψάρι, πάμε σε ένα μαγευτικό "Ακρογιάλι" στον Πρωταρά
Ψαροφαγία με θέα τη θάλασσα, πλάι στο κύμα σε ένα μαγευτικό τοπίο ιδανικό για χαλάρωση
![](/wagtail-images-serve/NWX6QUzhEsW0i--3kt8LWuLajCE=/107193/fill-450x330/FotoJet_5_iEjkBlD.jpg)
Το εξωτικό all-day στέκι του Πρωταρά στη λίστα με τους κορυφαίους θερινούς προορισμούς μας
Ένας hot προορισμός που ποντάρει στη μαγευτική του θέα, τις μουσικές, τα κοκτέιλ και τη γαστρονομία του
![](/wagtail-images-serve/0qqPJIw1Vw5BcHvbFJiEXzWerRI=/107233/fill-450x330/FotoJet_7_1Paj4iZ.jpg)
Πού να φας λαχταριστά σικελικά καννόλι στη Λευκωσία
Τα ιταλικά αρτοσκευάσματα-κόλαση γεμιστά με γλυκιά, κρεμώδη γέμιση που θα λατρέψεις
![](/wagtail-images-serve/HTwOXGw419rvajrobFKxn7PVZyQ=/107223/fill-450x330/53._NUBILA-2.jpg)
Οι δύο must ταράτσες του καλοκαιριού στον Πρωταρά
Με θέα το απέραντο γαλάζιο και υπέροχο φαγητό
![](/wagtail-images-serve/1k_aPisPmQlIndavOQH2XGwkSPc=/107216/fill-450x330/BANNER2.jpg)
Καλοκαιρινά κρασιά: Τη δροσιά τους να 'χεις!
Τώρα είναι ο καιρός να επιλέξουμε λευκά κρασιά από γηγενείς ποικιλίες
![](/wagtail-images-serve/7Z7FD3KKvIiOMwbZj-jjdiop3qQ=/107161/fill-450x330/FotoJet_4_ZhYrYGC.jpg)
Πάμε για κυπριακό μπούκωμα κάτω από τα πεύκα, σε ένα νέο, δροσερό χώρο στα ορεινά
Ο μεσιέ Θουπί μας περιμένει για brunch στην αυλή του τον Αύγουστο
![](/wagtail-images-serve/mRzdhBryP74CQk-CtF72APrT32U=/107119/fill-450x330/FotoJet_2_Koa9GS2.jpg)
Ένα νέο εστιατόριο μόλις άνοιξε στα γραφικά σοκάκια του παλιού Καϊμακλίου
Μία νέα, υποσχόμενη, άφιξη με κυπριακή κουζίνα στην πρωτεύουσα
![](/wagtail-images-serve/PJCrqreJkE3seI9yC7rj27d9PiU=/107089/fill-450x330/FotoJet_R5pEXd9.jpg)
Νέο μπραντσάδικο στο χωριό, σερβίρει κυπριακό μπούκκωμα σε μία γραφική πλατεία
Μία καλή αφορμή για εξόρμηση και γνωριμία με ένα ιστορικό χωριό του τόπου μας
![](/wagtail-images-serve/Vca2PJqn_Pj1iNNhXsJEw5Fh1oM=/107075/fill-450x330/greek-inspired-fresh-artichokes-with-barley-and-tomatoes.jpg)
Eλληνικό φαγητό βρίσκεται ανάμεσα στα 10 χειρότερα του κόσμου
Το TasteAtlas έκανε τη σχετική έρευνα σε όλο τον κόσμο και αποκάλυψε τα χειρότερα φαγητά του κόσμου